Home » نقد و بررسی » اخلاق پژوهش در ایران – اساتید دانشگاه

اخلاق پژوهش در ایران – اساتید دانشگاه

اخلاق پژوهش در ایران – اساتید دانشگاه در ایران

اخلاق پژوهش یکی از حوزه های شاخص و پر چالش در حوزه فلسفه اخلاق و اخلاق کاربردی است. اما با توجه به رویکرد کاربردی که ما در این وبسایت دنبال می کنیم بر آن شدیم تا مسائل و معضلاتی را که مبتلا به آن دانشگاه های خود ایران و اساتید دانشگاه ای ایران بررسی نموده و برخی از آن را مورد دقت نظر قرار دهیم. به امید اینکه این دقت نظر و آسیب شناسی، باعث کاهش وجود این مشکلات در ساختار آموزش عالی شود و مسئولان امر چاره ای را برای حل این مشکلات بیاندیشند. البته ما در مقاله ای دیگر و به طور مفصل تر به مسائل و چالشهای پیش روی اخلاق پژوهش خواهیم پرداخت.

این مقاله با توجه به بازخوردهایی که از دانشجویان و اساتید دانشگاه دریافت می کنیم، همواره در حال به روزرسانی خواهد بود

در حال تکمیل…

– شیوه چاپ مقالات پژوهشی: هرچند دانشجو تمام مقاله را نوشته باشد تا اسم یک دکتر و یا هیئت علمی در بالای مقاله درج نشده باشد، اصلا مقاله به مرحله داوری نمی رود چه رسد به اینکه بخواهد بار و ارزش مقاله از نظر داوران سنجیده شود.
– کمی نگاه کردن به موضوع تحقیق و پژوهش یکی از معضلات بزرگ جامعه علمی و دانشگاهی است. مثلا یک استاد ۱۰ سال از عمر خود را صرف ترجمه ی یک کتاب مرجع با ارزش در یک رشته و تدوین یک کتاب مهم می کند ولی از نظر ارزش و امتیاز علمی که برای افزایش حقوق او نیز مورد نیاز است فقط به اندازه یک مقاله پژوهشی و یا ترجمه یک کتاب معمولی که نهایتا چند ماه زمان نیاز دارد، افزایش رتبه می یابد..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *